Tydzień Bibliotek - co z tym czytelnictwem?

Dziś zakończyliśmy szybki konkurs biblioteczny. Ci, którzy oddali dziś w bibliotece rozwiązanie zadania i odgadli hasło, mogą liczyć na nagrodę. Rozstrzygnięcie w poniedziałek!

Ukazał się doroczny raport Biblioteki Narodowej w sprawie czytelnictwa. Okazało się, że młodzież przoduje.  72% badanych nastolatków było czytelnikami książek, a aż 18% deklarowało przeczytanie siedmiu i więcej.

Z doświadczeń naszej biblioteki wynika, że uczniowie klas starszych sięgają głównie po lektury. Natomiast częściej niż w latach pandemii odwiedzają nas uczniowie klas 5 i 6. Najczęstszymi użytkownikami są niezawodne "maluchy". Uczniowie klas 1-3 chętnie przychodzą po książki, wielu z nich pięknie czyta samodzielnie, ale równie wielu czyta z rodzicami. Nie musimy dodawać, jakie to ważne, bo tego dotyczyła prezentacja zamieszczona wczoraj.  Wszystkich - od najmłodszych do najstarszych - serdecznie zapraszamy, biblioteka stoi przed Wami otworem!

Data dodania: 2023-05-11 21:32:10
Data edycji: 2023-05-11 21:34:48