Uzyskaliśmy tytuł ''Szkoły Uczącej się''

Jak lepiej uczyć innych, ucząc siebie? Tego dowiadywaliśmy się, biorąc udział w programie Całościowy rozwój szkoły.  Solidnie pracowaliśmy nad celowością, komunikacją i współpracą, nad rozpoznawaniem potrzeb i sposobami ich zaspokajania, nad wyciąganiem wniosków z popełnianych błędów. Mamy nadzieję, że udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej przyczynił się do tego, że jesteśmy szkołą lepszą dla wszystkich.

30 maja została zorganizowana konferencja upowszechniająca, będąca ukoronowaniem kilkuletnich działań. Wzięli w niej udział przedstawiciele uczniów, rodziców, nauczycieli z naszej i innych szkół, jak również organu prowadzącego (Pan Burmistrz) i organu sprawującego nadzór pedagogiczny (Kuratorium Oświaty). Gości zachwycił występ „Łoszaków” pod kierunkiem pani Urszuli Figiel, potem jednak była solidna porcja wspólnej pracy po obejrzeniu prezentacji i nagranych lekcji. Na zakończenie – otrzymaliśmy oficjalnie zaszczytny tytuł „Szkoły Uczącej się”. To ważne dla nas osiągnięcie i jesteśmy z niego bardzo dumni. Jednak to nie koniec starań, ale istotny, milowy krok do tego, byśmy mogli osiągać sukcesy – każdy na miarę swoich możliwości  - i byśmy mogli się z nich cieszyć.

Serdecznie dziękujemy pani Hannie Mące, która przez wszystkie lata była naszą mentorką w programie „Całościowy rozwój szkoły”, wspierała nas swymi radami, pomagała wspiąć się na kolejny stopień rozwoju, przyczyniając się do naszego „oświecenia”.

Data dodania: 2023-05-31 20:18:55
Data edycji: 2023-05-31 20:19:44