Wasilkowski Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Dzień Książki i Praw Autorskich, my jednak świętowaliśmy już dzisiaj.

Najmłodsi uczniowie udali się z wizytą do innych wasilkowskich szkół.

Klasa 1a uczestniczyła w  obchodach w SP im. Króla Zygmunta Augusta. Uczniowie zostali przywitani przez panią Dyrektor i pana Burmistrza, a następnie wysłuchali bajki „Calineczka”. Reprezentanci klasy  mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę dotyczącą treści bajki, pokolorować ilustracje, a wychowawczynie – panie: Gosia i Asia - układały puzzle, aby zdobyć cukierki i zakładki dla klasy.

Z kolei klasa 3a z wychowawczyniami – paniami: Kasią i Beatą – wzięła udział w olimpijce czytelniczej w Dwujęzycznej Prywatnej Szkole im. Antoniego Bućko. Dzieci musiały dotrzeć do stolika z zadaniami, kozłując piłkę, odbijając piłeczkę pingpongową, przekładając szarfę itp. Następnie odkrywały kartę z zadaniem, które dotyczyło wybranej książki i umieszczały ją na odpowiednim  plakacie. Później każda z drużyn udawała się do pokoju zagadek, w którym były różne zadania do wykonania związane z wysłuchanym fragmentem tekstu.

Najbardziej dzieciom podobał się pokój, w którym słuchały fragmentu książki Joanny Papuzińskiej „Nasza mama czarodziejka”, a następnie musiały w parach rozwiązać quiz dotyczący tekstu.

Na zakończenie odbył się przemarsz uczniów wszystkich szkół jedną z wasilkowskich ulic.

Niezwykle ciekawa atrakcja czekała też na uczniów klas starszych. W Sali widowiskowej Przedszkola Słonecznego odbył się wykład pana Dominika Sołowieja, zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Wasilkowie. Jak zwykle pan Dominik nie zawiódł słuchaczy i  zaskakiwał podawanymi przykładami i faktami. „Od czytania do programowania” – już sam tytuł wykładu zapowiadał niecodzienne skojarzenia. Nikt nie mógł się nudzić. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6a i 6b wraz z nauczycielami.

Uczniowie starszych klas, którzy nie wzięli udziału w żadnym z zewnętrznych wydarzeń, mogli uczestniczyć w konkursie zorganizowanym  w szkolonej bibliotece. Panie bibliotekarki we współpracy z Samorządem Uczniowskim i dziewczętami z kl. 8b przygotowały pytania dot. praw autorskich i patronów roku 2023 – Aleksandra Fredry i Wisławy Szymborskiej. Wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego rozwiązywania zadań konkursowych zostały rozwieszone w różnych miejscach szkoły już we wtorek, by wszyscy mieli czas się z nimi zapoznać. Dziś każdy, kto prawidłowo odpowiedział na pytania, otrzymał nagrodę. W końcu Dzień Książki jest tylko raz w roku!

Data dodania: 2023-04-21 22:43:34
Data edycji: 2023-04-21 22:48:51