Wasilkowski Festiwal Książki dla Dzieci

Biblioteka Miejska w Wasilkowie po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni, zorganizowała Festiwal Książki dla Dzieci. Mogliśmy dzięki temu uczestniczyć w ciekawych spotkaniach z autorami i w warsztatach w Bibliotece Miejskiej. W naszej szkole gościli w piątek 2.06.2023 Grzegorz Kasdepke i Justyna Bendnarek.

Pan Grzegorz cierpliwie odpowiedział na co najmniej kilkadziesiąt uczniowskich pytań, opowiedział o tym, co lubi, dawał nawet wskazówki wszystkim tym, którzy pragnęliby napisać własną książkę.

Pani Justyna mówiła o początkach swojej drogi twórczej. Okazało się, że można zostać pisarzem w każdej chwili, trzeba tylko uwierzyć w siebie i spróbować.

Najmłodsi czytelnicy przygotowali dla gości specjalne prezenty – własnoręcznie wykonane giga laurki.

Na koniec można było kupić książki i uzyskać autografy autorów.

Natomiast uczniowie kl. 5a uczestniczyli w warsztatach literacko-plastycznych o wasilkowskich legendach, prowadzonych przez panią Agnieszkę Suchowierską w Bibliotece Miejskiej. Praca Zosi Rysiejko została wyróżniona. Wszyscy wiele się dowiedzieli i przy okazji dobrze bawili.

Mamy nadzieję, że Festiwal Książki dla Dzieci będzie co roku powtarzany ku zadowoleniu młodszej i starszej widowni.

Data dodania: 2023-06-02 22:35:06
Data edycji: 2023-06-02 22:42:33