Wykład o Bolesławie Prusie

Uczniowie klasy VIII b i VIIIa pod opieką pani Urszuli Zajkowskiej i pana Marcina Zbiczyńskiego uczestniczyli w wykładzie pana Igora Strojeckiego – publicysty i pasjonata genealogii. Spotkanie odbyło się 27 marca w Bibliotece Miejskiej w Wasilkowie. Opowieść pana Strojeckiego dotyczyła tematów wykraczających poza poziom szkoły podstawowej, ale stanowiła świetną podbudowę pod zagadnienia, z którymi młodzież zetknie się w szkole ponadpodstawowej. Nasi uczniowie mogli np. dowiedzieć się więcej o życiu Bolesława Prusa, który (jak się okazało) był pierwszym polskim pisarzem używającym maszyny do pisania. Jego przyjaciel – Julian Ochorowicz – pierwowzór Juliana Ochockiego z „Lalki” to wynalazca głośnika i mikrofonu. Ciekawostek i faktów dot. XIX- wiecznej literatury i nauki polskiej było jeszcze wiele. Z całą pewnością warto było spotkać się z takim specjalistą, jakim jest pan Igor Strojecki i wysłuchać wykładu „Ochocki kontra „Faraon”, czyli o przyjaźni Bolesława Prusa i Juliana Ochorowicza”.

Data dodania: 2023-03-27 22:15:02
Data edycji: 2023-03-27 22:15:54