XI  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia kolejny rok odbywa się pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! W związku z tym  w piątek 1 października po szkole chodzili  eksperci świetnie znający tabliczkę mnożenia i sprawdzający jej znajomość u innych. Wcale nie ograniczali się tylko do uczniów. Co i rusz próbowali złapać kogoś z dorosłych na błędzie w obliczeniu. Pytali panie i panów z obsługi, panie w sekretariacie, w świetlicy, a także innych nauczycieli. Grupa uczniów wybrała się do urzędu gminy i przepytała z tabliczki mnożenia pracujące tam osoby. Oczywiście uczniowie również byli testowani przez ekspertów. Z różnym skutkiem, ale większość odpytywanych w pełni zasłużyła na nagrodę – plakietkę eksperta. Nic dziwnego, w końcu przygotowywali się do tego dnia przez tydzień, w szkole na lekcjach matematyki pisali krótkie kartkówki z tabliczki mnożenia, powtarzali ją w domu z rodzicami. W całej szkole wisiały plakaty i przykłady z tabliczką mnożenia. Wreszcie zapamiętali nawet mnożenie przez 8!

Nawet uczniowie z nauczania początkowego wzięli udział w święcie – pięknie pokolorowali logo projektu. Przepiękne sowy były ozdobą szkolnych korytarzy.

Data dodania: 2021-10-03 23:24:23
Data edycji: 2021-10-03 23:29:23