Z wizytą w Muzeum Historycznym

13 kwietnia klasa Vc udała się do Muzeum Historycznego na warsztaty. Naszym celem było poznanie historii Białegostoku w odniesieniu do współczesności. Uczniowie nie tylko odkryli miejsce, w którym nikt z nich jeszcze nie był, ale też zachwycili się jego klimatem – stara kamienica i jej stylowe wnętrza zrobiły na nich duże wrażenie. Jednak dokładne zwiedzanie wystawy odłożyliśmy na inny raz. Mogliśmy natomiast podziwiać panoramę XVIII-wiecznego Białegostoku. Multimedialny pokaz łączący w sobie światło i dźwięk w interesujący sposób pozwala poznać początki miasta związane z rodziną Branickich i ich rodową siedzibą. Następnie pani Asia – muzealniczka z powołania - z wielką charyzmą opowiadała o tym, co łączy dawny i współczesny Białystok, co możemy podziwiać, z czego być dumni. Na koniec to uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i artyzmem, malując ekologiczne torby z symbolami miasta (i przy okazji robiąc niespodziankę wychowawczyni, dla której przygotowali jedną z nich). Swoje dzieła zabrali potem ze sobą. Wyczerpani sporą dawką wiedzy historycznej, udali się jeszcze na wspólny posiłek.

Wyjazd ten był okazją do nauki, integracji i obycia w różnych sytuacjach. Warto go powtórzyć.

Data dodania: 2023-04-13 17:44:08
Data edycji: 2023-04-16 17:44:21