Zajęcia edukacyjne w Muzeum Wojska w Białymstoku.

Dzisiaj klasy 2 a i 2 b wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Wojska w Białymstoku.
Uczniowie klasy 2 a  poznali takie pojęcia jak archeologia oraz wykopaliska. W trakcie zajęć dowiedzieli się jak spędzano czas kiedyś i jakie sposoby przetrwały do dziś oraz poznali średniowieczne gry oraz oczywiście w nie zagrały. W ramach podsumowania stworzyli własną łątkę, czyli prostą lalkę.
Natomiast uczniowie klasy 2b  mieli okazję  poznać  umundurowanie i wyposażeniem żołnierzy.  Dowiedzieli się ,jak wyglądał ułan, po czym poznać czołgistę oraz czego używa współczesny żołnierz. Mogli przymierzyć hełmy. Na koniec stworzyli pocztówkę związaną z muzeum.
Bardzo dziękujemy za dużą dawkę wiedzy i dobrą zabawę.
Uwieńczeniem wyjścia była wizyta w pizzerii u Rafalskiego w Wasilkowie, gdzie uczniowie mieli prawdziwą lekcję matematyki ? -zapłacić samodzielnie za swoją pizzę oraz napój. Myślimy, że wszyscy świetnie sobie z tym poradzili.

Data dodania: 2024-04-16 22:06:27
Data edycji: 2024-04-16 22:07:17