Zakończenie roku w klasach VIII

23 czerwca ósmoklasiści pożegnali się ze szkołą. To pierwszy rocznik, który uczył się u nas pięć lat. Pamiętamy (oj, tak, bardzo dobrze pamiętamy!), jak po raz pierwszy przekroczyli progi budynku przy ul. Mickiewicza 2, a dziś przyszło się nam z nimi żegnać.

W części najbardziej oficjalnej wystąpili: pani Dyrektor Lucyna Bejm, pan Burmistrz Adrian Łuckiewicz i ks. Proboszcz Zdzisław Karabowicz. Wszyscy życzyli naszym absolwentom, by znaleźli swoje miejsce w życiu i byli dobrymi ludźmi. Podczas ślubowania uczniowie klas ósmych przyrzekali godnie reprezentować szkołę i gminę, po czym sztandar Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego przeszedł w ręce pocztu złożonego z uczniów klas siódmych.

Po tych podniosłych momentach przyszedł czas na rozdanie nagród. Sporo ich w tym roku było, bo to i Złoci Absolwenci, i laureaci konkursów, stypendyści i uczniowie ze świadectwami z wyróżnieniem.

Jak zwykle był to też czas podziękowań za wspólną pracę. Warto pamiętać, że tylko połączone, idące w jednym kierunku działania uczniów, nauczycieli i rodziców mogą przynieść naprawdę dobre rezultaty. Sądząc po liczbie nagród, tak właśnie było w tym roczniku.

Najwięcej emocji wywołała jednak ostatnia część uroczystości – występy uczniów, prezentacja zdjęć sięgająca czasów szalenie odległych, a mianowicie 2017r. I na zakończenie - film przygotowany przez Piotrów - Łukowskiego i Chodorowskiego pod kierunkiem pana Wosia – materiał wywołujący na przemian łzy wzruszenia i salwy śmiechu.

A gdy po napisach końcowych pojawiło się słowo „KONIEC”, to okazało się, że to już naprawdę koniec i zrobiło się trochę smutno.

Drodzy Absolwenci! POWODZENIA!

Data dodania: 2022-06-23 22:44:20