Zakończenie roku w klasach VIII

Cztery klasy ósme pożegnały się dziś z naszą szkołą i rozpoczęły drogę ku dorosłości. Przyrzekały godnie reprezentować Szkołę Podstawową nr 1 im. ks. Wacława Rabczyńskiego. Przygotowały pod kierunkiem wychowawców część artystyczną, podczas której dziękowały nauczycielom w sposób na przemian poważny i żartobliwy, Hania, Weronika i Ania z orkiestry zademonstrowały swoje umiejętności, zachwycając wykonywanym utworem, a na zakończenie dziewczęta z klas ósmych zatańczyły belgijkę.

Zanim jednak ósmoklasiści zyskali głos, odbyła się oficjalne część uroczystości z przemówieniami, podziękowaniami i rozdaniem nagród uczniom oraz przekazaniem listów gratulacyjnych ich rodzicom. Wśród przybyłych gości mieliśmy zaszczyt powitać w szkole panią wiceburmistrz – Dominikę Jocz oraz księdza proboszcza Zdzisława Karabowicza.

Najbardziej wzruszającą częścią zakończenia roku było oczywiście pożegnanie. Nie dotyczyło ono jednak absolwentów, lecz trzech niezwykłych nauczycielek, które w tym roku odchodzą na emeryturę – pani Henryki Kaczyńskiej, pani Barbary Nowickiej i pani Katarzyny Rybnik. Żadne słowa nie oddadzą, z jak wielkim żalem rozstaje się z Nimi cała społeczność szkolna. Przez lata swojej pracy tworzyły historię tej szkoły, wychowały i wykształciły bardzo wielu młodych ludzi, przyczyniając się do ich sukcesów, sprawiając, że stawali się lepszymi ludźmi. Nic zatem dziwnego, że dziś, gdy przyszedł czas pożegnania wzruszenie dławiło gardła, a z oczu płynęły łzy wzruszenia.

Jednakże mottem dzisiejszego dnia była parafraza hasła: „Nie płacz, że minęło, ciesz się, że było”. Zatem my również cieszmy się, że mieliśmy okazję spotkać tak wspaniałe osoby jak panie: Kaczyńska, Nowicka i Rybnik (oraz pani Alicja Żukowska również odchodząca na emeryturę) i tak interesujących młodych ludzi, jak nasi ósmoklasiści. Życzymy im wszystkim powodzenia we wszelkich nowych przedsięwzięciach. Szerokiej drogi!

Data dodania: 2023-06-22 22:41:07
Data edycji: 2023-06-22 23:06:16