Zaświeć na niebiesko - kwiecień miesiącem autyzmu

Kwiecień uznawany jest za czas, w którym w sposób szczególny szerzy się wiedzę na temat autyzmu. 2 kwietnia cały świat włącza się w akcję „Na niebiesko dla autyzmu”. Kolor niebieski ma dać osobom z autyzmem i ich rodzinom nadzieję na lepsze życie.

W ubiegłym tygodniu klasy pierwsze  dołączyły się do akcji poszerzania wiedzy na ten temat. Fundacja A jak… przygotowała uczniom magiczne pudełko, w którym umieszczone były zadania do wykonania oraz niespodzianka. Klasy pierwsze wysłuchały niezwykłej książki pt. „Inny niż wszyscy”, której bohaterem był chłopiec z Zespołem Aspergera. Uczniowie dowiedzieli się, jak funkcjonują takie dzieci, co lubią robić, co im przeszkadza i jak sobie radzą w życiu codziennym. Na koniec wykonały plakaty pt. „Kwiecień - miesiąc wiedzy na temat autyzmu”, oraz stworzyły piękne, niebieskie motyle - symbole autyzmu.

Zadanie 7 z modułu III

Data dodania: 2023-04-28 18:54:11