Zrozumieć innego człowieka

Lekcja wychowawcza w klasie 5c przebiegała dziś (6 października) nietypowo. Uczniowie spotkali się z panią Katarzyną Radziwońską (prywatnie mamą jednej z uczennic), która opowiedziała im o autyzmie. Temat pojawił się jako kontynuacja lekcji języka polskiego i wymagał specjalistycznej wiedzy. Stąd zaproszenie pani Kasi. Dzięki niej dowiedzieliśmy się wiele o symptomach autyzmu, teorii na temat jego powstawania, o zachowaniach ludzi ze spectrum autyzmu i trudnościach, jakich doświadczają w codziennym funkcjonowaniu. Uzupełnieniem zajęć był krótki filmik o świecie osoby z autyzmem. Mamy nadzieję, że dzięki temu uczniowie zrozumieją, że należy zwracać większą uwagę na potrzeby innych, odnosić się do nich z empatią, ponieważ w różnorodności jest piękno i wartość.

Data dodania: 2022-10-06 20:30:29
Data edycji: 2022-10-06 20:30:49